12-stka dla niepodległej

Wycieczka do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach
Projekt 12-tka dla niepodległej rozpoczął się w drugim półroczu roku szkolnego 2017/2018 wycieczką do Świętochłowic.

Klasy starsze miały okazję na żywą lekcję historii w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Za pomocą elementów multimedialnych oraz wiodącej ścieżki filmowej, uczniowie w pełni zostali przeniesieni w realia życia na Górnym Śląsku początku XX wieku. Scenografia pomieszczeń muzeum nawiązuje do miejsc najważniejszych wydarzeń. W trakcie zwiedzania uczniowie korzystali również z elementów multimedialnych pozwalających pogłębić wiedzę historyczną poprzez intelektualną zabawę.Gra terenowa

W dniu 2 października 2018 r. w naszej szkole z okazji obchodów Święta Patrona Szkoły oraz realizacji projektu „12-tka dla niepodległej” odbyła się gra terenowa. W organizację zaangażowani byli nauczyciele i rodzice szkoły. Uczniowie posługując się mapą mieli za zadanie dotrzeć do wszystkich punktów orientacyjnych na których czkały na nich zadania do wykonania. Nie straszny był im chłód i deszcz. Wszyscy dzielnie, śladami swoich kolegów i koleżanek sprzed kilkudziesięciu lat pokonywali trasę. A to wszystko by upamiętnić – 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Podsumowaniem tego dnia było ślubowanie najmłodszych obywateli naszej szkoły – pierwszoklasistów.
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim dotarcia do wyznaczonego celu. Rodzicom i nauczycielom zaś dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizację.

Rekord dla Niepodległej oraz akademia

9 listopada dzieci z przedszkola, uczniowie szkoły oraz nauczyciele wzięli udział w akcji „Rekord dla Niepodległej ” zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.O symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewano 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Konkurs Pieśni Patriotycznej
Przez cały listopad wszyscy uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do konkursu Pieśni Patriotycznej. Każda klasa miała za zadanie zaśpiewać wybraną przez siebie pieśń. Wysłuchaliśmy wielu pięknych utworów między innymi : „Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko”, „Pierwsza brygada”, „Biały krzyż” i wielu innych. Uczniowie oprócz pięknego śpiewu zaprezentowali rekwizyty, o których śpiewali.


Wieczornica

29 listopada nastąpiło podsumowanie całorocznej pracy nad projektem „12-tka dla Niepodległej”. Uczniowie po raz kolejny w piękny sposób uczcili odzyskanie przez Polskę niepodległości zapraszając gości na wieczorną uroczystość.